Vertikální větrná turbína

Použitá technologie:

Ruční laminování

Použité materiály:

Uhlíkové tkaniny

Zhotoveno:

11 dubna | 2024

Větrné turbíny jsou zařízení, která přeměňují kinetickou energii větru na elektrickou energii. Jsou klíčovou součástí obnovitelných zdrojů energie a hrají významnou roli v boji proti klimatickým změnám.

Můžou být instalována na střechy továren, skladových budov a bytových domů. 

​Díky svému vertikálnímu designu dokáže turbína využít i malé proudění vzduchu a přeměnit ho na užitečnou elektrickou energii. To znamená, že je efektivní i v oblastech s nízkou rychlostí větru. Turbína má inovativní lopatky, které maximalizují výkon a minimalizují hluk.

Inovativní materiály a aerodynamické tvary mohou výrazně zvýšit účinnost turbín.

Dotace mohou významně podpořit výzkum a vývoj v oblasti větrné energie. V rámci spolupráce mezi výrobci větrných turbín, výzkumnými institucemi a vládními agenturami se vyvíjejí nové inovativní lopatky, které zvyšují účinnost větrných turbín. Tato spolupráce je částečně financována z dotací, které podporují výzkum a vývoj v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Cílem je vytvořit pokročilé větrné turbíny, které budou schopny vyrábět více energie s nižšími náklady a menším dopadem na životní prostředí.

Tento přístup by mohl vést k významným pokrokům v oblasti větrné energie a přispět k udržitelnější budoucnosti. Jsme rádi, že jsme mohli spolupracovat  na tomto projektu.

Sdílejte aktualitu